Kosmetyki solaryjne

W naszej ofercie znajdują się obecnie kosmetyki następujących linii:

    » Devoted Creations
    » Emerald Bay
    » California Tan

Kosmetyki solaryjne to profesjonalne preparaty przeznaczone wyłącznie do używania w salonach solaryjnych. Jak wiadomo w solarium chodzi przede wszystkim o jak najbardziej efektywne wykorzystanie promieni ultrafioletowych. Innymi słowy o jak najszybsze opalanie się. I to właśnie umożliwiają kosmetyki solaryjne. Opalenizna pojawia się szybciej, jest głębsza i trwalsza. Kosmetyki solaryjne działają również jak preparaty pielęgnacyjne. Ich właściwości w ty zakresie są znacznie lepsze niż w przypadku przeciętnych balsamów do ciała – zostały one stworzone do pracy w ekstremalnych temperaturach. Kosmetyki te nawilżają skórę, często zawierają kompleksy przeciw zmarszczkowe, wygładzające, ujędrniające itp. Ich stosowanie pozwala zachować na dłużej młodość skóry i zabezpieczyć przed negatywnymi skutkami działania promieni UV.

Zadania kosmetyków

Podstawowym i głównym zadaniem kosmetyków solaryjnych jest przyspieszenie procesu opalania. Zresztą bardzo często kosmetyki solaryjne nazywane są akceleratorami – czyli przyspieszaczami. Jako takie nie mogą być używane na otwartym słońcu. Opalanie w solarium odbywa się w warunkach kontrolowanych czego nie można powiedzieć o wylegiwanie się na plaży. Na plaży, działce – tam powinno się używać wyłącznie kosmetyków plażowych zawierających filtry UV. Kosmetyki solaryjne nie zawierają tych filtrów. Już samo to dyskwalifikuje je jako preparaty plażowe. Dodatkowa obecność czynników przyspieszających opalanie to argument przeważający. Agresywne słońce w połączeniu z kosmetykiem solaryjnym, może doprowadzić. do ciężkich poparzeń skóry. Tu rodzi się pytanie – czy wolno używać kosmetyków kosmetyków solarium. Na pewno nie jest to w żaden sposób szkodliwe, ale ma mniej więcej tyle sensu co wchodzic pod prysznic w płaszczu przeciwdeszczowym. Klient w solarium płaci za dawkę promieni UV oraz powstałą na skutek ich działania opaleniznę. Jeżeli się przed tymi promieniami zabezpiecza, zabezpiecza się również przed opalenizną.

Podział kosmetyków Solaryjnych

Kosmetyki solaryjne możemy podzielić na poszczególne grupy według różnych kryteriów. Najczęściej spotyka się podział na tzw. fazy opalania.

Stopień pierwszy – dla osób o delikatnej karnacji i rozpoczynających opalanie w solarium.
Stopień drugi-dla osób już opalonych.
Stopień trzeci – dla pragnących maksymalnie pogłębić swoją opaleniznę nierzadko z efektem tingle.
Stopień czwarty – przeznaczony do stosowania po opalaniu, utrwalający jego efekty,

Ten podział najczęściej spotyka się u producentów europejskich europejskich w tym polskich. Amerykanie nieco inaczej różnicują swoją ofertę. Tam najczęściej spotykamy podział na kosmetyki chłodzące, rozgrzewające, bronzery oraz wszelkiego rodzaju konfiguracje wymienionych, a tkaże kosmetyki specjalistyczne do poszczególnych części ciała. Obecnie oferta profesjonalnych preparatów jest wystarczająco duża, by dobrać kosmetyki dla każdego najbardziej wymagającego klienta.

wykonanie: Projektowanie stron - Netidea.pl
Strona główna | Użytkownicy online: 4